WSPIERAMY

EKO
NGO

SZCZYTNO

SZTUKA UCZY

OHP W OLSZTYNIE
Jak sztuka może pomóc znaleźć pracę? Rozmawiamy o idei organizowania Prezentacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP.

PAWEŁ AMULEWICZ - TELWIZJA KOPERNIK 

W jaki sposób, również poprzez takie działania, zmienia się postrzeganie Hufców Pracy?

PAWEŁ KOWSZYŃSKI - ZASTĘPCA WOJEWÓDZKIEGO KOMENDANTA OHP W OLSZTYNIE

Współpracujemy ze szkołami, z jednostkami samorządu, stowarzyszeniami, fundacjami, a nasza młodzież normalnie funkcjonuje, chce się rozwijać, na bazie takiej współpracy organizujemy takie wydarzenia, czy inne rzeczy. 

Takie inicjatywy otwierają młodego człowieka? Bo przecież wymaga to dobrej organizacji pracy, działania w grupie, logistyki...

Kompetencje miękkie, współpraca, angażowanie się, są jednym z najważniejszych elementów rozwoju każdego młodego człowieka i starszego, dlatego zwracamy na to uwagę szczególną, bo ci młodzi ludzie wejdą niedługo na dorosły rynek pracy. 

PAWEŁ AMULEWICZ - TELWIZJA KOPERNIK

Co jest największą trudnością, wyzwaniem, któremu trzeba sprostać? 

ŁUKASZ KMIEĆ - OŚRODEK SZKOLENIA I WYCHOWANIA OHP W MRĄGOWIE

Treningi przed skeczem na pewno i uczenie się tekstu, bo czasami się mylimy na próbach, wczoraj mieliśmy ostatnią próbę, dziś trema zżarła ale jakoś to poszło 00:24 [19 sekund]

Dzięki tym występom otwieracie się?

 Tak, otwarci jesteśmy na ludzi, łatwiej jest złapać przyjaźń z innymi ludźmi i rozmawiać. 

PAWEŁ AMULEWICZ - TELWIZJA KOPERNIK

Wojewódzkie prezentacje amatorskiej twórczości artystycznej są naszą sztandarową imprezą, która odbywa się w Ostródzie, młodzież prezentuje na scenie, w różnych kategoriach i rękodzieła. 

Jest szansa, że te doświadczenia pomogą im na rynku pracy?

TERESA WOJTOWICZ - KOMENDANT HUFCA PRACY W OSTRÓDZIE

 Przede wszystkim tutaj jest opanowywanie stresu, prezentowanie się, przełamywanie nieśmiałości, mają większe poczucie wartości, a potem wyłapujemy te talenty, które potem realizują swoje marzenia.